Система професійно-технічної освіти України постала перед загрозою повного знищення через недофінансування. Є всі ознаки того, що масове закриття училищ є зумисною тактикою можновладців, націленою на «дерибан» майна та землі навчальних закладів.

Про це йдеться в заяві лідера Аграрної партії Віталія Скоцика, направленій Президенту України, Прем’єр-міністру та Голові Верховної Ради України.

Тактика влади щодо «реформування» системи професійно-технічної освіти має під собою єдину мету – перекладання фінансування закладів на плечі місцевих бюджетів, які і без того потерпають від недофінансування, та загарбання чиновниками доволі «ласих» приміщень і земель, – сказано в заяві.
«Відсутність фінансування із державного бюджету призвела до того, що ці заклади опинилися на межі закриття. Над тисячами педагогів нависла загроза втрати робочих місць, а українська молодь ризикує залишитися без можливості отримання освіти. Це відбувається у той час, коли країна гостро потребує молодих кваліфікованих працівників, коли триває масовий відтік кваліфікованих робітників за кордон, а вік значної частини тих, хто залишився працювати в Україні, вже близький до пенсійного», – наголошує Віталій Скоцик.

Аграрна партія вимагає гарантувати стабільне фінансування професійно-технічних навчальних закладів на достатньому рівні, ухвалити Закон України «Про професійну освіту» та чесно розслідувати усі випадки заволодіння приміщеннями, майном і землею професійно-технічних училищ.

Влада зумисне знищує систему профтехосвіти – заява