Механізм розподілу дотацій для агровиробників залишається несправедливим і працює на користь наближених до влади бізнесменів із галузі птахівництва. Деформація розвитку АПК призводить до зниження добробуту українських громадян і створює пряму загрозу продовольчій безпеці держави.

Про це йдеться у зверненні Політради та Президії Аграрної партії до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради та першого заступника Міністра аграрної політики.

«Попри заяви влади про активізацію допомоги малому та середньому бізнесу, абсолютна більшість підприємств цього сегменту опинилась на межі виживання. Систему розподілу дотаційних коштів було навмисно виписано таким чином, щоб створити непомірні преференції для кількох наближених до влади осіб, що мають монопольне становище у птахівництві. 49% усіх виплачених дотацій, за січень-вересень 2017 року, отримали лише дві компанії – «Миронівський хлібопродукт» (1,251 млрд грн.) та «Укрлендфармінг» (444 млн грн.)», – сказано у зверненні.

На думку представників Аграрної партії, політика щодо агровиробників у підсумку стає важким ударом по споживачах. Ціновий стрибок, що відбувається не з вини виробників продовольства, нівелює всі спроби Уряду підвищити рівень життя людей. Збільшення зарплат і пенсій «з’їдають» ціни та девальвація гривні. Усе це – прямі наслідки недієвості запропонованої моделі «підтримки» сільгоспвиробників, яка запустила ланцюгову реакцію соціально-економічних проблем.

Аграрна партія вимагає від урядовців та парламентарів припинити згубну політику щодо АПК: забезпечити прозору і чесну підтримку вітчизняних аграріїв; повернути дію спецрежиму ПДВ; припинити практику корупційного лобізму інтересів великого олігархічного бізнесу.

Несправедлива система дотацій для аграріїв загрожує продовольчій безпеці держави – звернення