В Україні триває згортання процесів децентралізації: громади так і не отримали ресурсів для повноцінного розвитку, а влада нарощує фінансові та організаційні ресурси своєї вертикалі напередодні парламентських і президентських виборів.

Про це йдеться у Зверненні Президії Аграрної партії до Президента України, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради.

«Йдеться фактично про саботаж декларованої підтримки самоврядування, що з наближенням парламентських і президентських виборів стає дедалі очевиднішим. Новостворені громади, як і решта учасників місцевого самоврядування, у фінансовому сенсі фактично не є спроможними. У проекті бюджету-2018 доходи місцевих бюджетів складуть 22,38% у структурі зведеного бюджету. Це ті самі пропорції, що й рік тому – 4/5 грошей підуть до центрального бюджету», – сказано у зверненні.

Центральна влада безсоромно підпорядковує собі всі можливі ресурси. Передачу землі за межами населених пунктів у розпорядження місцевих органів влади навмисне затягують. Уряд планує монополізацію і лісової галузі, – додають автори звернення.

«Влада, всупереч принципу децентралізації, формує вертикаль для застосування адмінресурсу. 9 листопада ухвалено законопроект №7126 щодо державної служби, відповідно до якого, голів місцевих державних адміністрацій та їхніх заступників має одноосібно, без будь-якого конкурсу, призначати Президент. Фактично документ повертає систему ручного управління обласними та районними держадміністраціями», – йдеться у зверненні.

Президія Аграрної партії закликає зупинити масштабний наступ на демократію, самоврядування та декларовану децентралізацію.

«Спроба забезпечити результати виборів за рахунок посилення адміністративної вертикалі отримає відсіч усього народу і призведе до нового протистояння між суспільством і владою, підсумком якого може стати втрата державності», – резюмують автори звернення.

Нова централізація всіх ресурсів є загрозою для демократії в Україні – звернення