Попри імітацію владою боротьби з рейдерами та створення численних «антирейдерських» штабів і комісій, рейдерські атаки тривають. Рейдерство вже стало внутрішньою агресією в Україні.

Про це йдеться в Зверненні Політради Аграрної партії, прийнятому 23 січня у Києві.

«2018 рік розпочався із протиправного захоплення сільськогосподарських підприємств ТОВ «Агротіс» та «Агротіс Плюс» Приазовського району Запорізької області. Не допустити силового захоплення господарств вдалось тільки завдяки зусиллям та своєчасному реагуванню Аграрної партії. На місце події приїхали представники «Аграрної самооборони» Кіровоградщини. Відтепер черговий підрозділ самооборони створюють і в Запорізькій області», – сказано у зверненні.

В Агарній партії наголошують, озброєних «тітушок» із Запоріжжя та Дніпра спільними зусиллями вдалося зупинити, але на загальнодержавному рівні питання протидії земельному рейдерству залишається нерозв’язаним.

«За останні кілька років на агропідприємства здійснено тисячі атак. Підприємці, які потерпають від рейдерського свавілля, констатують, що злочинцям підіграють нечисті на руку нотаріуси, держреєстратори, корумповані судді, чиновники Держгеокадастру та Мін’юсту. Рейдери постійно розширюють свій юридичний арсенал: це і фальсифікація документів, і створення штучної заборгованості. Об’єктом привласнення може стати врожай, цілісний майновий комплекс, земельна ділянка тощо. Рейдери не гребують жодними методами тиску: застосовують травматичну й вогнепальну зброю і навіть гранати», – йдеться у зверненні.

Автори звернення наголошують, що останні «антирейдерські» зміни до законодавства не те що не забезпечили ефективної боротьби з рейдерами, а навіть мали певний негативний вплив.

«Рефлексії влади на скандальні випадки рейдерських захоплень є лише «засобами пожежогасіння». Тоді як глибинними причинами рейдерства залишаються відсутність в Україні дієвої системи гарантування права власності, корупція в органах виконавчої влади, а також у правоохоронній та судовій системах», – сказано в тексті.

Аграрна партія України вимагає усунути низку першопричин рейдерства, зокрема внести зміни в законодавство, які зобов’яжуть реєстраторів та нотаріусів під час реєстраційних дій перевіряти реєстраційну історію об’єкта, проводити реєстрацію переходу права власності на цілісні земельно-майнові комплекси лише у присутності попереднього власника.

Автори звернення наполягають, що реєстратори та нотаріуси повинні перевіряти наявність прав оренди земельних ділянок, зареєстрованих до 1 січня 2013 року, за даними ДЗК та паперових носіїв. Адміністративна та кримінальна відповідальність усіх причетних до несанкціонованого заволодіння активами й нерухомістю підприємств має бути посилена.

Також серед вимог: об’єднання реєстрів нерухомості, бізнесу та судових рішень, завершення в найкоротший термін формування Державного земельного кадастру. Окрім цього Аграрна партія вимагає посилити вимоги до роботи Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві юстиції України та запровадити персональну відповідальність її членів.

В Аграрній партії переконанні, під загрозою опинилася не лише доля господарств і самих аграріїв. Без активної протидії рейдерству на всіх рівнях, внутрішня агресія, доповнюючи зовнішню, може зруйнувати українську державу.

«Ми закликаємо українців консолідуватися у протидії бандитам і вимагаємо від влади розпочати реальну боротьбу з рейдерством, що переросло у внутрішній терор, загрожує життю тисяч громадян і національній безпеці! Беззаконня треба припинити», – резюмують автори звернення.

Аграрна партія вимагає від влади реальної боротьби з рейдерством (ЗВЕРНЕННЯ)