Українська держава має повернути довіру народу, змінивши свої пріоритети на користь людини, родини і громади та сформувавши довгострокову стратегію розвитку. Інакше – безправ’я людей і відсутність рівних можливостей для самореалізації спровокує нову катастрофу державності.

Про це йдеться в резолюції під назвою «Еволюція Гідності», яку ухвалили учасники XІІІ (чергового) З’їзду Аграрної партії 17 грудня.

На їхню думку, українська державність вкотре постала перед загрозою знищення через свавілля чиновницького класу, олігархів та їхніх лобістів, що годуються з корупційних схем.
«Грабіжницькі тарифи, стрімке зростання цін, тотальна корупція в органах державної влади, нищівний податковий прес, рейдерство – сумна реальність, яка позбавляє українців найменшого шансу на повноцінне життя. На цьому тлі влада продукує псевдореформи, які лише погіршують ситуацію в судовій системі, медицині, освіті, науці, пенсійному забезпеченні. Між громадянином і державою утворилась прірва. Дії Президента України негативно оцінюють 79% українців, Кабінету міністрів – 76%, Верховної Ради – 88%. Це – вирок нинішній владі», – сказано в резолюції.

Втрачаючи підтримку і довіру людей, керівництво держави робить ставку на утримання влади за рахунок централізації ресурсів та монополізації інформаційного простору, – підкреслюють автори резолюції.
«Посилене фінансування силових структур, які використовують для тиску на опонентів, та преференції олігархічному бізнесу є свідченням ревізії демократичного підходу до розвитку держави. При цьому всіляко ослаблюється прогресивний середній клас та господарі-одноосібники. Атака на антикорупційні органи демонструє справжню сутність влади, що намагається законсервувати в Україні олігархічний режим і відібрати в народу надію на справедливість», – йдеться в резолюції.

Щоб розвиватися, Українська держава має бути перезавантажена. Її основою мають стати сильні інституції, що гарантують стабільний розвиток, незалежно від персоналій, що їх очолюють.
«Ми свідомі того, що брак реальних змін є наслідком відсутності стратегії будівництва Української держави, яку правлячі еліти так і не виробили за 26 років Незалежності. Саме створення цієї стратегії має бути ключовим кроком, навколо якого сьогодні мусить відбуватися суспільний діалог», – переконані в Аграрній партії.

Необхідними рішеннями для виходу з кризи Аграрна партія вважає: реформу виборчої системи зі скасуванням мажоритарного принципу виборів; зміни до Конституції, які б ліквідували дуалізм в управлінні державою; створення антикорупційного суду і знищення корупції. Також слід забезпечити гідний рівень життя кожній людині, гарантувати захист права власності як основи економіки, провести комплексну земельну реформу та створити умови для ефективного самоврядування громад.

Аграрна партія виступає широкою платформою суспільного єднання, щоб перемогти олігархічну систему, утвердити справжні цінності і гарантувати Людині і громаді право на успішний розвиток і заможне життя.

Українська держава має повернути довіру народу завдяки новій філософії державотворення, яка базується на повному перезавантаженні політичної системи та державних інституцій. Україна має пройти шлях від успішного громадянина – до заможної родини, сильної громади і міцної держави, – сказано в резолюції.

Аграрна партія закликає Україну стати на шлях Еволюції Гідності