Аграрна партія братиме участь у перших виборах, що відбудуться у 40-ка об’єднаних територіальних громадах у 17-ти областях 29-го квітня цього року.

Таке рішення ухвалили під час XIV чергового З’їзду Аграрної партії, який відбувся 23-го березня у Києві.

«Децентралізація – це шанс на реальні зміни в країні. Вибори у громадах дадуть старт очищенню від олігархічних ставлеників політичної системи, що прогнила. Люди втомилися від популізму і брехні та хочуть бачити при владі справжніх лідерів, які відстоюють їхні інтереси, а не працюють задля власного збагачення. Стабільне входження Аграрної партії до трійки переможців протягом усіх раундів виборів до ОТГ – чітке підтвердження цього. На вибори 29-го квітня партія йде, щоб перемагати та працювати для громад і людей», ̶ говорить лідер політсили Віталій Скоцик.

Усвідомлюючи загрози, які несе для корумпованої чиновницької верхівки становлення справжнього місцевого самоврядування, влада всіляко блокує процеси децентралізації.

«Влада намагається не допустити становлення сильних ОТГ. Для нинішніх можновладців контроль над ресурсами громад тотожний утриманню влади. Декларуючи курс на децентралізацію, високопосадовці роблять усе для того, щоб демотивувати активістів на місцях, зробити громади неповноцінними та залежними. Децентралізацію блокують і на бюджетному рівні. Власні доходи місцевих бюджетів у структурі зведеного становлять лише трохи більше ніж 20%. 4/5 грошей, як завжди, «осідають» у центрі», ̶ каже Віталій Скоцик.

Політик наголосив, що призначення виборів у багатьох громадах, де влада не має шансу на перемогу, свідомо блокують.

«Почастішали ганебні випадки, коли формування ОТГ блокують суто адміністративними методами на рівні районних та обласних держадміністрацій. Обласні чиновники просто не дають «зеленого світла» новоствореним громадам, якщо прогнозовані результати перших виборів у них можуть бути не надто приємними для влади», ̶ підкреслив Віталій Скоцик.

В Аграрній партії впевнені: все це становить загрозу демократії, особливо якщо врахувати, що право призначення керівників обласних державних адміністрацій торік завбачливо закріпив за собою Президент. Політсила ухвалила заяву з низкою вимог до вищого керівництва держави, виконання яких необхідне для проведення реальної децентралізації.

Нагадаємо, 29-го квітня відбудуться вибори в 40-ка об’єднаних територіальних громадах, до складу яких увійшли 133 місцеві ради в 17-ти областях України, а саме: 4 міські, 16 селищних та 113 сільських. Також на 29-те квітня призначено і довибори у 5-х ОТГ у Запорізькій, Харківській, Чернівецькій та Житомирській областях.

На останніх виборах 24-го грудня Аграрна партія отримала 13,85% депутатських мандатів, а рівень нашої підтримки у містах зріс на понад 50%. Отже, політсила остаточно розвіяла міф про те, що є «партією села».

За результатами останніх чотирьох хвиль виборів у ОТГ Аграрна партія входить до трійки лідерів, випереджаючи більшість парламентських політсил. Загалом від неї у місцевих радах працює майже 5 тисяч депутатів.

Посилання на новину https://agroparty.org.ua/pres-tsentr/novini/ahrarna-partiia-ide-na-vybory-29-kvitnia

Аграрна партія іде на вибори 29 квітня