Поки аграрна спільнота залишатиметься розпорошеною, у «шулерів» від влади будуть усі карти на руках. Вони використовують класичну технологію – кожному обіцяють свої преференції, а в результаті «кидають» усіх.

Про це заявив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик, коментуючи створення громадської організації «Всеукраїнський аграрний форум», яка повинна стати своєрідною парасолькою над аграрними асоціаціями і консолідовано представляти інтереси агросектору.

«Ідея створення «парасольки» над асоціаціями не просто назріла, а перезріла. Якби в Україні діяла подібна організація раніше, можливо, аграріям вдалося би зберегти податкову систему, яка діяла до початку 2015 року. Я вітаю ініціативу п’яти аграрних асоціацій до об’єднання. Це важливий перший крок. Головне, щоб інші асоціації долучилися і щоб відбувалося виважене формування єдиної позиції», – зазначив Віталій Скоцик.

Разом з тим, політик наголосив, що без потужної підтримки в парламенті відстоювати інтереси галузі практично неможливо.

«Ви подивіться, що відбулося з прийняттям цьогорічного бюджету. Аграріям вчергове «всунули» подарунок – скасувавши відшкодування ПДВ при експорті сої, соняшнику та ріпаку. Це відбулося без попередження, без будь-якого обговорення», – каже Віталій Скоцик.

За словами політика, це рішення було прийнято в протизаконний спосіб.

«За чинним законодавством, у наступному році мали би починати діяти лише ті зміни в оподаткуванні, які прийняті у першому півріччі поточного року. Натомість зміни, внесені в Податковий кодекс 7 грудня, мають вступити в силу менш ніж через три місяці. Це тоді, коли багато експортних контрактів уже підписано на певних умовах. Це загрожує тим, що до багатьох українських експортерів можуть бути застосовані штрафні санкції. В цілому галузь втратить близько 10-12 млрд. гривень», – пояснює політик.

Віталій Скоцик наголосив, що Аграрна партія готова підтримати аграрні асоціації і вийти спільно з ними на страйк проти цих грабіжницьких норм.

«Ми бачимо на сцені одних і тих самих персонажів, які зараз починають розказувати, що не бачили, за що проголосували, робити заяви від аграрного комітету, що не підтримують цих норм і імітувати діяльність щодо їх скасування. Хочу нагадати, що саме ці люди уже неодноразово «кидали» аграріїв. Якщо аграрні асоціації оголосять страйк, Аграрна партія стоятиме з ними пліч-о-пліч», – наголосив Віталій Скоцик.

Водночас, політик підкреслив, що по-справжньому захистити галузь і сформувати ефективну аграрну політику можна – лише маючи консолідовану фракцію у Верховній Раді.

«Сьогодні ми спостерігаємо класичні схеми. В парламенті в різних партіях сидять лобісти великих компаній, які вибивають преференції лише «своїм». Аграрні асоціації висмикують по одній, обіцяючи різні подачки, а потім «розводять» всіх. Це можна припинити лише тоді, коли буде сформована єдина фракція, яка прийматиме консолідовані рішення і матиме можливість впливати на інші партії», – переконаний Віталій Скоцик.

Нагадаємо, 13 грудня в Києві презентували створення громадської спілки «Всеукраїнський аграрний форум». Ініціаторами стали громадський союз «Аграрний союз України», всеукраїнське громадське об’єднання «Українська аграрна конфедерація», асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», громадська спілка «Всеукраїнська Аграрна Рада» та Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад.

Джерело: https://agroparty.org.ua/pres-tsentr/novini/agrarijiv-rozvoditimut-poki-voni-ne-sformuyut-potuzhnu-fraktsiyu-u-parlamenti-vitalij-skotsik

Аграріїв «розводитимуть», поки вони не сформують потужну фракцію у парламенті – Віталій Скоцик