21 листопада у місті Волноваха відбулось урочисте відкриття першої черги біогазового заводу.
– Вперше ідея будівництва такого заводу у нас виникла ще у 2010 році. Цей завод ми відкрили для ПрАТ «Екопрод», в якому більше шести тисяч поголів’я великої рогатої худоби. Наша мета – переробляти відходи тваринництва, отримувати електроенергію та високоякісне добриво, створювати нові робочі місця та піднімати економіку України, – розповів генеральний директор ПрАТ «Екопрод», депутат Волноваської районної ради від Аграрної партії України Іван Мельник.

Електрична потужність заводу складає 1,5 МВт і 1,2 МВт теплова потужність. Планується, що підприємство буде виробляти 5,992,900 кубічних метрів екологічно чистого біогазу на рік. А виробництво рідких біодобрив з відходів буде складати 45,350 тон на рік. Вартість будівництва – 5,4 млн євро, з яких 4,2 млн євро – кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та 1,2 млн євро – власні кошти підприємства. Також на території підприємства відкрили першу в Донецькій області лабораторію з сучасним обладнанням, в якій проводитимуть біохімічний аналіз води, ґрунту та біодобрив.
На урочистому заході був присутній Голова Донецької обласної організації Аграрної партії України Юрій Середа. “Я вважаю, що керівництво ПрАТ “Екопрод” зробило геройський вчинок, відкривши підприємство з виробництва альтернативного джерела електроенергії в умовах АТО, на території наближеній до бойових дій. Шкода, що Президент України у такий важливий для нашого регіону день не приїхав до Волновахи на відкриття заводу. На мою думку, Мельник Іван Іванович заслуговує на звання Героя України”, – сказав Юрій Середа.

Під час підготовки матеріалу було використано дані інтернет-ресурсу: https://www.dotb.dn.ua/2017/11/u-volnovasi-pereroblyatimut-tvarinni-vidhodi-na-biogaz/ Новини Донеччини © Філія ПАТ НСТУ Донецька РД

Відкрито першу чергу біогазового заводу у Волновасі