Питання про передачу земель за межами населених пунктів у розпорядження громад знову хочуть відкласти на невизначений термін. Дії парламенту є доказом процесу фіктивної децентралізації, що триває в Україні.

Про це заявив журналістам лідер Аграрної партії Віталій Скоцик, перебуваючи з робочим візитом на Чернігівщині.

«У Верховній Раді давно припадають пилом кілька законопроектів про передачу земель за межами населених пунктів. Однак 21 грудня депутати вже вкотре не проголосували за їх включення до порядку денного сесії. Тобто йде цілеспрямований бойкот цього питання, без вирішення якого розвиток громад залишається неповноцінним. А тим часом у земельних відносинах править бал корумпований Держгеокадастр», – підкреслив Віталій Скоцик.

Він нагадав, що відповідний законопроект про передачу земель громадам №4355 був прийнятий у першому читанні 19 квітня 2016 року, але згодом до нього депутати не поверталися. Натомість з’явилися три альтернативні законопроекти  №7363, №7363-1, №7363-2. Однак і ці парламент не поспішає ухвалювати.

Хоча в Україні вже не перший рік триває задекларована владою децентралізація, більшість громад залишаються несамодостатніми через те, що не отримують належних ресурсів – земельних і фінансових, – вважає Віталій Скоцик.

«Владі вигідно тримати громади в підвішеному й ослабленому стані, наділяючи їх новими повноваженнями, що не підкріплені ресурсами. Всупереч своїм же заявам вона проводить централізацію ресурсів та посилює адміністративну вертикаль. Завдяки парламенту Президент знову отримав право одноосібно призначати керівництво місцевих адміністрацій. У всьому цьому вгадується посилена підготовка до того, щоб «протиснути» потрібний результат на місцевих виборах в ОТГ та подальших парламентських і президентських виборах», – додав Віталій Скоцик.

Нагадаємо, виборах до ОТГ 29 жовтня Аграрна партія отримала третє місце – 419 її кандидатів стали депутатами. Із них 391 депутати висувалися партією – це 12,1% від числа усіх обраних депутатів, що висувалися партіями. Ще 28 членів Аграрної партії перемогли як самовисуванці. В органах місцевого самоврядування уже працює понад 4 тисячі депутатів від Аграрної партії.

Більшість політологів вважають, що партія має перспективу успішної участі у парламентських виборах.

Питання розпорядження землями за межами громад знову хочуть відкласти на невизначений термін, – Віталій Скоцик