У неділю, 17 грудня, Національний палац мистецтв «Україна» гостинно зустрічав делегатів XIII З’їзду Аграрної партії України. «Сьогодні для нас дуже важливий, хоча і черговий з’їзд Аграрної партії», – наголосив Віталій Скоцик.

У своїй промові Голова АПУ підкреслив, що проїхавши за три роки 7 разів через нашу велику країну, він у різних регіонах бачив в очах людей лише смуток, розпач та розчарування.
«26 років тому відбувся референдум щодо незалежності нашої держави. Понад 90% українців у всіх без виключення регіонах країни підтримали шлях розбудови незалежної української держави. За цей період часу у нас змінилося 8 парламентів, 20 урядів, 5 президентів. І ми завжди сподівалися, що з наступним ми житимемо краще. Але ми забули рол одну велику річ – в демократичних суспільствах іншого інструменту побудови своєї держави окрім того, що називається «політична сила партія», не існує. Наш великий українець Андрей Шептицький говорив прості слова: коли ви розпочинаєте будувати хату, ви маєте спочатку закласти фундамент, потім вигнати стіни, потім накрити цю хату, потім вставити вікна і двері, і далі, якщо в вас немає ще на чому спати, ви уже можете своїм теплом обігріти цю хату. Так і будівництво держави – воно має розпочинатися із сильної політичної сили – партії, яка має вибрати свою ідеологію, іти до людей із своєю чіткою стратегією розвитку держави,» – такими словами Віталій Скоцик розпочав XIII З’їзд Аграрної партії України, – «Всім здавалося, що наша країна, ставши демократичною та незалежною, стане дійсно дуже заможною. Проте за ці 26 років ми втратили 10 мільйонів населення, кожного року в нас закриваються десятки шкіл, університетів, ми втрачаємо кількість наших вчителів, ми закриваємо лікарні, і називаємо це оптимізацією в медичною реформою. Хіба це те, за що ми голосували на референдумі за незалежність? Хіба ми очікували, що поки 10 сімей збагачується, середній клас нашої держави збідніє вдвічі? Хіба ми очікували, що середній вік в нас буде найнижчій в Європі, і ми будемо займати друге місце в світі за смертністю? Звичайно, ні. І інструментом для того, щоб це ні перетворилося в «так успішній державі» є те, що ми всі сьогодні робимо з вами. Завдання влади – працювати на добробут людей, а не наживатися на них.»

Підсумовуючи результати виборів до ОТГ за період 2015 -2017 рр., він зазначив, що ми зробили серйозну заявку на перемогу в наступних парламентських виборах.
Була дана оцінка виборам в ОТГ, що відбулися 29 жовтня, на яких, попри шалений тиск адмінресурсу, Аграрна партія вкотре здобула чесну перемогу – посіла третє місце. Переміг 391 депутат, що висувався від Аграрної партії, і ще 28 партійців, які йшли на вибори самовисуванцями. Кількість обраних депутатів, які висувалися Аграрною партією, від усієї кількості обраних депутатів, які висувалися політичними партіями, перевищила 12%.

«Вітаю всіх колег, хто пройшов це горнило виборів і вистояв. Проти нас використовували адмінресурс, застосовували величезний набір брудних технологій. Але ми довели, що перемога можлива і без підтримки олігархічного бізнесу. Ми зруйнували міф про «партію села». Остаточно вийшли з аграрної ніші і стали партією всього українського народу!» – підкреслив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

Кількість депутатів місцевих рад, що є членами команди Аграрної партії, наближається до 4 тисяч. Новостворені ОТГ – це 4 мільйони людей, і Аграрна партія вже працює для них.
«Ми зробили кращим життя кожного 10-го українця. І ми знаємо, як змінити на краще життя всього Українського народу», – наголосив Віталій Скоцик.

З’їзд став не просто партійним заходом, а широкою дискусією, під час якої шляхи порятунку держави від нинішньої масштабної кризи обговорили політики, відомі митці, лікарі, письменники, підприємці, священики, юристи, воїни АТО.

Серед них – голова ГО «За демократію через право», член Венеційської комісії 2009-2013 років Марина Ставнійчук, священик Іван Баглей, майор, демобілізований заступник командира десантно-штурмового батальйону, учасник АТО Андрій Бойко, ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Ніколаєнко, олімпійська чемпіонка Стелла Захарова, академік, Президент Національної академії медичних наук України Віталій Цимбалюк, народний артист Дмитро Яремчук.
Також З’їзд затвердив зміни до Статуту партії та її нову Програму, основою якої є нове розуміння місії Української держави, яка має давати стимули розвитку Людини, родини, громади і всього суспільства.

«Ми змінюємо філософію політики на користь служіння Людині. Мусимо повністю змінити і тип державності. Сьогодні наша держава є акціонерним товариством, яким на свій розсуд керують кілька кланів. Поставити Людину в центр державної політики – ось головний рецепт створення цивілізованої і сильної Української держави», – вважає лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

Україна здатна увійти в коло розвинутих держав і забезпечити гідне майбутнє багатьом поколінням своїх громадян, якщо до влади прийдуть професіонали-технократи, здатні реалізувати стратегію дій в інтересах держави і народу.

На З’їзді було затверджено новий розширений склад Президії та Політради партії. Також обрано новий склад заступників Голови Аграрної партії, до якого, крім Олександра Ківшика, котрий продовжить працювати заступником, увійшли Олег Корбан та Едуард Зейналов.

Програмою заходу також було передбачено вручення партійних квитків нового зразка. Одним із перших новий квиток отримав Голова Артемівської РПО Аграрної партії Донецької області Андрій Журавльов.
А талановиті та Заслужені артисти України, які є членами нашої партії, подарували всім присутнім душевні музичні композиції.

У заключному слові Віталій Скоцик зазначив: «Майбутній рік готує нам багато викликів. 2018 рік стане підготовчим етапом до парламентських та президентських виборів. І наше завдання із лідируючих позицій на виборах місцевих переходити до загальноукраїнського масштабу. Ми маємо наростити актив, що заслужить підтримку населення, щоб наповнити владні інституції та досягти рейтинг не менше 5% в загальноукраїнському масштабі.»

Підсумки XIII З’їзду Аграрної партії України