Нещодавно він повернувся з Чемпіонату Європи по плаванню серед паралімпійців, де Україна зайняла 1 місце. Його особистий внесок до скарбнички збірної – 3 золота, 3 срібла та бронза!

Наша стаття про сильну духом людину, яка є патріотом своєї країни та не байдужа до її майбутнього. Багаторазовий чемпіон міжнародних змагань, рекордсмен Європи та світу з плавання, Герой України!

Смирнов Віктор Сергійович.

Народився 2 серпня 1986 року в Донецьку, у звичайній українській родині, де батько працював водієм, а мати займалась домогосподарством.

Навчався в місцевій школі №133, доки в 9-річному віці не сталася травма – Віктор втратив зір. З того часу почалося для хлопця зовсім інше життя – життя в темряві. Щоб  підтримати сина,  батьки відвели його до басейну «Динамо»,  де тричі на тиждень він почав займатися плаванням. Тоді ніхто не здогадувався, що таке рішення стане для Віктора доленосним.

По рекомендації тренера Андрія Казначеєва в 2001 році перевівся до  Слов’янської школи-інтерната, де сидів за однією партою з іншим відомим паралімпійцем – Олександром Мащенко, чиї успіхи і надихнули Віктора Смирнова на професійне заняття плаванням.

Перше змагання для Віктора пройшло в Таганрозі, де він посів почесне 3 місце та виконав розряд кандидата у майстри спорту. А вже через рік на чемпіонаті світу в Аргентині здобув 2 срібні та 4 бронзові медалі та став майстром спорту міжнародного класу! На здобутих досягненнях Віктор не зупинився. Кожен наступний чемпіонат світу, чемпіонат Європи, паралімпійські ігри та інші міжнародні змагання підтверджували його світову майстерність здобутими нагородами та встановленими рекордами.

Активна участь у професійному спорті не завадила здобути вищу освіту. У 2010 році  Віктор  закінчив економіко-правовий факультет Донецького національного університету за спеціальністю “Правознавство”, а згодом – аспірантуру Донецького університету управління. З 2005 року є членом Індустріального союзу Донбасу.

Маючи вищу правову освіту, Віктор Смирнов фахово відстоює права своїх виборців в Слов’янській міській раді, де є депутатом від Аграрної партії України.

Піклується про розвиток спорту, постійно проводить турніри для дітей з особливими потребами, влаштовує відкриті тренування. Своєю активною позицією домігся пільг для відвідування басейну спортсменами міста Слов’янська, а також будівництва ліфту в спорткомплексі.

Віктор Смирнов дуже вдячний своїм батькам, дружині Юлії та брату Євгену за підтримку, яку він постійно відчуває, та за доленосне рішення, яке змінило його життя.

Чемпіон, про якого потрібно знати!