Пенсіонерам цього тижня затримали виплати. В Уряді запевняють, що це технічна проблема Пенсійного фонду. Мовляв, гроші є, але з невідомої причини стався збій, так званий касовий розрив. Їх просто не встигли перерахувати. Однак насправді не все так просто.

Пенсійна система вже давно тримається на дотаціях із Державного бюджету. Причина в тому, що в нас працюючих менше, ніж тих, хто отримує пенсії. За останні роки втрачено 6 мільйонів робочих місць! Працездатна молодь продовжує тікати за кордон у пошуках роботи і кращого життя. Тому Пенсійний фонд має постійні проблеми з наповненням, і вже на третину залежить від дотацій із державної скарбниці. Гірше того, ця залежність постійно зростає, наприклад, через нові виплати учасникам АТО, які потрібно платити.

Не менш важливий той факт, що економіка перебуває під тотальним контролем олігархів, які щороку принаймні 10 мільярдів доларів ховають в офшорах. При цьому Уряд іще й дотує монополії з нашої кишені через систему субсидій, які сягнули 7% бюджетних коштів. Як наслідок – в країні найнижчий ВВП у Європі на душу населення, тотальна корупція, нікудишній інвестиційний клімат.

Для того, щоб подолати дефіцит Пенсійного фонду, потрібно перезавантажити економіку і подолати бідність. Однак ми за останні чотири роки так і не змогли вийти на рівень зростання понад 5% ВВП. Це б дало змогу говорити хоча б про якусь надію. Однак Уряд свідомо замовчує цілий комплекс проблем та усіляко уникає звіту в парламенті – для того, щоб не відповідати на незручні питання.

Отже, якщо країна не змінить прогнилу політичну систему, такі збої з виплатами стануть регулярними. У перспективі нам загрожує сценарій, яким пішли країни Середньої Азії – там узагалі припинили виплачувати пенсії. Тому з влади мають піти люди, які втратили довіру українців, які не вміють або не хочуть проводити реформи. Потрібні не просто кадрові зміни, а злам неефективної політичної системи, яка тримає країну за горло вже третє десятиліття. До влади мають прийти нові ідеологічні політичні сили, з чіткою та адекватною програмою, які знають про проблеми людей та знають як їх розв’язати, які забезпечать економічний прорив, подолають бідність та виведуть країну з кризи.

Інформаційна служба

Аграрної партії України

Технічний збій чи пенсійний колапс?