Попри свою риторику, самим фактом продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення влада визнає, що Україна не готова до ринку землі. Активні сили суспільства зуміли захистити землю від блискавичного розграбування, але боротьба за цивілізовану земельну реформу триває.

Про це заявив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик, коментуючи ухвалення закону про продовження мораторію на продаж земель ще на рік – до 1 січня 2019 року.
«Якщо згадати бравурні заяви влади про те, що Україна готова до продажу землі, і порівняти з сьогоднішнім рішенням – зрозуміло, що настав момент істини. Земельну реформу дотепер уперто бойкотували, протискаючи дикий ринок землі. Але суспільство вчасно стало на захист національного багатства. Влада дала задній хід і вимушено продовжила мораторій. Але це не кінець – суспільство вимагає не мораторію заради мораторію, а реформи, яку влада гальмує. Ми не дамо вкрасти землю за жодних умов», – наголосив Віталій Скоцик.

Водночас, він не вірить у ефективну роботу нинішньої влади над реформою.
«Аграрна партія у низці областей сьогодні провела пікетування з вимогою продовжити мораторій. Але він потрібен лише для завершення комплексної земельної реформи! Зараз і Президент, і депутати, й урядовці вже поринули в підготовку до парламентських і президентських виборів 2019 року. Тому країну чекає війна популізму і неконструктивних дій. Аграрна партія недаремно виступає за те, щоб мораторій діяв до 2020 року, коли виборчі баталії вже завершаться і наступний склад парламенту зможе тверезо працювати над земельним питанням. Як діяв у цьому напрямку нинішній склад Ради – ми бачимо: коаліційна угода в цій частині виконана лише частково», – нагадав політик.

На його думку, неефективність нинішнього парламенту проявилась і в тому, скільки проектів щодо мораторію було внесено – понад десяток.
«Лише за останні вісім днів – з 30 листопада по 7 грудня – у парламенті було зареєстровано вісім законопроектів щодо мораторію! То густо, то пусто, як кажуть», – додав Віталій Скоцик.

Як відомо, сьогодні у Верховній Раді було ухвалено законопроект №7350, який був підтриманий профільним комітетом ВРУ і передбачає продовження мораторію ще на рік – до 1 січня 2019 року.

Нагадаємо, навесні цього року Аграрна партія ініціювала Всеукраїнський збір підписів «Не дамо вкрасти землю!» Понад 3 млн підписів, зібраних по всій Україні, було принесено під стіни Верховної Ради під час загальнонаціонального страйку 7 червня 2017 року. Народним депутатам було передано розроблений експертами партії проект Закону «Про Загальнодержавну програму розвитку земельних відносин в Україні на період до 2025 року», що містить комплексний план земельної реформи із 16 кроків, розрахований на 8 років.

Джерело: https://agroparty.org.ua/pres-tsentr/novini/vid-nynishnoi-vlady-ne-varto-chekaty-zemelnoi-reformy-vitalii-skotsyk-2

Від нинішньої влади не варто чекати земельної реформи – Віталій Скоцик