Інфляція і ослаблення національної валюти в наступному році «з’їдять» обіцяні урядом і Президентом «покращення». Зростання соціальних стандартів навіть не встигає наздоганяти існуючих темпів підвищення цін на основні продукти. Без реального розвитку економіки видача людям додаткового паперу тільки розкручуватиме маховик інфляції і посилюватиме зубожіння населення.

Такий прогноз зробив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик, коментуючи основні макроекономічні показники на наступний рік.
«Основні параметри, закладені у Держбюджет на 2018 рік, надто оптимістичні. У період між першим і другим читанням уряд своєю постановою підкоригував прогнозну інфляцію у базовому сценарії соціально-економічного розвитку. Було 7%, зараз – 9%. При цьому прогнозоване зростання економіки лишилося незмінним – ті ж 3%», – говорить Віталій Скоцик.

Політик нагадав, що у бюджеті поточного року інфляція закладалася спочатку теж на рівні 7%.
«В реальності ми бачимо, що до кінця цього року інфляція складе 14-15%. А за підсумками 2018 року – не виключено, що буде 16-18%», – каже Віталій Скоцик.

Курс долара також може бути значно вищим, ніж закладено у держбюджеті.
«Бюджет розрахований за курсом 29,3 гривні за долар. На кінець року – 30,1 гривні за долар. Але якщо ми подивимось на останній консенсус-прогноз Мінекономрозвитку, то там фігурують і значно менш оптимістичні цифри. Аж до 34 грн. за долар», – зауважив Віталій Скоцик.

За словами політика, без зміни економічної політики реалізація саме цих песимістичних прогнозів стає все більш імовірною.
«На жаль, економіка не демонструє випереджаючих темпів зростання. На суттєве збільшення експорту розраховувати не доводиться. А враховуючи колосальні боргові зобов’язання, які потрібно виплатити Україні в наступному році – долар очевидно ростиме значно швидше, ніж прогнозується у держбюджеті», – каже Віталій Скоцик.

Політик наголошує, що за передвиборчим популізмом влада забуває про основу добробуту населення – економіку.
«Податковий тиск посилюється. Причому влада залишається вірною сама собі – вона дає преференцію наближеним до неї олігархам і душить малий і середній бізнес. Це абсолютно провальна політика», – впевнений Віталій Скоцик.

За його словами, єдиний реальний спосіб уповільнити зростання цін та інфляції, стабілізувати гривню і підвищувати добробут населення – це розвиток власного виробництва.
«Розвиток виробництва – саме на це має бути направлена державна економічна політика, а не на замилювання людям очей пустими обіцянками про зростання зарплат. Люди мають відчувати, що їхнє матеріальне становище покращилося по своєму холодильнику, а не отримувати додатковий папір замість реальних доходів і спостерігати за тим, як уряд жонглює цифрами і солодко співає, що їм стало жити краще», – говорить Віталій Скоцик.

Джерело: https://agroparty.org.ua/pres-tsentr/novini/zrostannia-zarplat-maie-vidobrazhatysia-na-vmisti-kholodylnyka-a-ne-u-zvitakh-uriadu-vitalii-skotsyk

Зростання зарплат має відображатися на вмісті холодильника, а не у звітах уряду – Віталій Скоцик