Щоб підняти сільську медицину з руїн, треба починати з ремонту доріг, нової інфраструктури та стимулювання молодих спеціалістів-медиків повертатися в рідні села на роботу. Інакше новітні методи телемедицини просто не запрацюють.

Таку думку висловив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик, коментуючи ухвалення законопроекту №7117 «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості».

На його думку, деклароване впровадження новітніх дистанційних технологій виглядає нереалістичним.
«Влада заходить у реформування медицини в сільській місцевості не з того кінця. Ключовим нововведенням має стати дистанційний метод оглядів і діагностування – телемедицина. Але для неї потрібен, по-перше, якісний інтернет, якого в селах нема. А по-друге, спеціалісти, які ним добре володіють. Далеко не всі фахівці, що працюють у селах, володіють такими навичками», – підкреслив Віталій Скоцик.

На його думку, влада повинна спрямувати зусилля на відбудову доріг та інфраструктури в селах. Головне ж – зацікавити працювати в селах молодих спеціалістів, які масово виїжджають у міста або взагалі за кордон.
«Без участі молодих фахівців, які володіють і новітніми методиками, і складними технологіями, сільська медицина не розвиватиметься. Тому треба зробити все, щоб молоді лікарі поверталися в рідні села. А для цього треба забезпечити їх умовами для життя – щоб для дітей цих спеціалістів було достатньо шкіл і дитсадків. А сам лікар мав гідну зарплату і транспорт, щоб пересуватися. Ось який комплекс проблем пов’язаний із сільською медициною. Влада випускає його з поля зору», – вважає політик.

На його думку, влада копіює міжнародний досвід, без врахування українських реалій.
«У країнах Європи 2-7% населення живуть у селі. В той час, коли в Україні станом на липень 2017 – це третина населення, 13 мільйонів людей. І це переважно зубожілі люди, багато з них не мають навіть якісної питної води і можуть не підозрювати про необхідність медичних обстежень», – наголосив Віталій Скоцик.

Нагадаємо, 14 листопада Верховна Рада ухвалила законопроект «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», внесений у парламент за поданням Президента України.
Представляючи проект, народний депутат Ольга Богомолець анонсувала підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості за допомогою засобів телемедицини, «коли за допомогою цифрових технологій і електрокардіограма, і звичайні аналізи можуть передаватися дистанційно».

Джерело: https://agroparty.org.ua/pres-tsentr/novini/dlia-vprovadzhennia-telemedytsyny-v-sela-slid-povernuty-molodykh-likariv-vitalii-skotsyk

Для впровадження телемедицини в села слід повернути молодих лікарів – Віталій Скоцик